Idea.

 

Platforma została  stworzona w ramach projektu OFF school dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w partnerstwie z AU.

 

Stworzyliśmy uczącą (się) i praktykującą transformację rzeczywistości społeczność.

Widząc możliwości jakie stwarza obecny sieciowy świat ciągłych zmian, rozpoczęliśmy projektowanie nowego modelu rozwoju i tworzenia.

Wierzymy w świat, w którym ludzie korzystają z odwagi, by mówić o tym z czym się nie zgadzają i rekonstruują funkcjonujące zasady. Gdzie zaczynają działać i pomagać kreować teraźniejszość, o której marzą.

Chcemy do tego doprowadzić, tworząc pełną wolności, możliwości bycia krytycznym i decydowania za siebie przestrzeni, w której nawet najbardziej radykalne i odważne pomysły i idee mogą powstawać, rozwijać się i wychodzić na światło dzienne.

Ta platforma jest jednym z kroków w kierunku tej wizji.

Projekt TU Gap Year

 

 

 

Projekt pt. TU gap year został wspólnie zainicjowany oraz opracowany przez Fundację OFF school  z Polski i CROS z Rumunii. Projekt wpisuje się w priorytety MŁODZIEŻ: „Promowanie kształcenia w zakresie przedsiębiorczości i społecznej przedsiębiorczości wśród osób młodych,” jak również „Promowanie działań wzmacniających pozycję młodzieży” i „Promowanie dobrej pracy z młodzieżą”.

Projekt ma bezpośredni związek i wpływ na młodzież w wieku 18-30 lat, w tym młodzież o mniejszych szansach oraz edukację pozaformalną. Celem projektu było m.in. zbudowanie programu GAP YEAR, który pozwala odnaleźć się młodzieży, ukierunkować na przyszłe życie zawodowe, odnaleźć ścieżkę kariery i jednocześnie wzmocnić swoje kompetencje.

Program uwzględnia holistyczny charakter indywidualnego uczenia się młodzieży, poznawania nowych obszarów, zdobywania wiedzy oraz umiejętności i zakłada wdrożenie najbardziej skutecznych metod pomagania młodym osobom rozwijać się w autonomiczne i odpowiedzialnie.

Nowatorski charakter projektu skupia się przede wszystkim na rozwiązaniach dedykowanych młodzieży w formie programu GAP YEAR, który jest modelem użytecznym dla młodych osób, które z własnej inicjatywy  chcą poszerzyć swoje kompetencje, doświadczenie, ale także dla tych, które szukają ukierunkowania, inspiracji, form działania nie tylko w sferze formalnej nauki.

REZULTATY:

program GAP YEAR

platforma online

filmiki YouTube:

wywiad

wyobraź sobie…

czym jest edukacja – wywiad

debata młodych cz.1

debata cz.2

ressources and opportunities for a gap year

self-directed learning

definig autonomy in life

– większa umiejętność planowania przez młodzież swojej edukacji, tym edukacji pozaformalnej  oraz rozwoju swojej ścieżki kariery,

– możliwość weryfikacji alternatywnych form uczenia się, warsztatów,  wydarzeń, staży dedykowanych dla młodych osób,

– podniesienie jakości i efektywności działań edukacyjnych skierowanych do młodych osób

– zwiększenie umiejętności wyszukiwania informacji, selekcji treści, nadawania priorytetów, zarządzania sobą w czasie wśród młodzieży

– efektywniejsze  wykorzystanie czasu w czasie nauki/studiów poprzez uczestniczenie w programie Gap Year – niekoniecznie zawsze oznacza to przerwę w nauce – tylko może być prowadzone równolegle do studiów

– propagowanie opracowanych rozwiązań w innych krajach europejskich wśród instytucji, podmiotów zajmujących się edukacją pozaformalną młodzieży

– wzrost zainteresowania edukacją pozaformalną młodzieży

– budowa ruchu i zainteresowania zjawiskiem GAP YEAR wśród młodych ludzi.

Jesteś zainteresowany naszą inicjatywą? Masz pytania. Skontaktuj się.

Cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. W każdej chwili możesz wycofać swoją zgodę. Więcej
Akceptuję