Stwórz
ramę

Skorzystaj z naszej ramy planowania i stwórz swój plan działania.

Co chcę zrobić?

Ze wszystkich planów które wypisałeś/aś, możesz zdecydować, czego dokładnie chcesz się podjąć, analizując je z perspektywy:

  1. inwestycji – czy pomoże ci to rozwinąć ważne umiejętności, nabyć wiedzę i zwiększyć sieć kontaktów które poszerzą twoje opcje lub pomogą ci być bliżej wymarzonej wizji?
  2. wpływu – czy działanie w tym obszarze wpłynie pozytywnie na świat?
  3. satysfakcji – czy będziesz czerpać przyjemność z tego działania?
  4. osobistego dopasowania – jaka jest szansa że uda ci się osiągnąć swój cel? czy pasuje ono do reszty twojego życia – m.in. ilości czasu którą masz i energii?

Dlaczego to dla mnie ważne?

Dobrze jest mieć świadomość swoich motywacji. Często przejmujemy marzenia naszych rodziców lub osób którymi się otaczamy, lub niebędąc świadomym naszych prawdziwych potrzeb przyjmujemy błędne strategie na ich realizację.

Kto mi może pomóc w realizacji?

Zarówno mentorzy, jak i nasi rówieśnicy interesujący się podobnymi rzeczami mogą bardzo zwiększyć motywację i wesprzeć cię w pokonywaniu trudności.

Kiedy to zrobię?

Określenie odpowiedniej ramy czasowej jest ważne, jeśli nie chcesz pozostać jedynie w sferze marzeń i zależy ci by przejść do działania.

Zaplanuj kolejne kroki

Łatwiej realizować konkretne cele. Rozbij plan na mniejsze części i sprecyzuj co, kiedy i jak zrobisz.

Przejdź dalej

Jeśli potrzebujesz bardziej poznać siebie.
zbadaj siebie

Jeśli potrzebujesz poznać możliwości rozwoju i działania.
zbadaj możliwości świata

Cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. W każdej chwili możesz wycofać swoją zgodę. Więcej
Akceptuję