Znajdź
swoją misję

Poszukaj w swoim życiu zdarzeń które były dla Ciebie szczególnie emocjonalne. To może być rozpoczęcie pierwszego projektu, wyprowadzka z domu lub rozwód rodziców. Masz pełno doświadczeń, lekcji których się nauczyłeś i wartości którymi się kierowałeś/aś. Znajdź takie historie, które rzucają światło na to kim jesteś lub jak się definiujesz.

Jeśli masz problem w znalezieniu historii, mogą pomóc ci pytania:

  1. Co osiągnąłeś coś z czego jesteś naprawdę dumny?
  2. Czy pomogłeś kiedyś komuś po czym czuła/eś się spełniony – czując że to co zrobiłeś miało sens?
  3. Czy zdarzyło się coś co zmieniło Twoje postrzeganie świata i Twoją rolę w nim?

Gdy znajdziesz już opowieści, przeanalizuj każdą z nich. Możesz odpowiedzieć sobie – co takiego sprawiło że to wydarzenie jest dla ciebie wyjątkowe? Jak i czy wpłynęło na to, kim jesteś? Ze wszystkich historii które mogła/eś wybrać, co sprawiło, że wybrała/eś właśnie tą?

Zobacz, czy jesteś w stanie doszukać się rzeczy które dajesz lub dostajesz w każdej z historii i jaki wpływ ma to na Ciebie lub innych. Może bardzo pomóc odnalezienie kogoś kto wesprze Cię w procesie i słuchając wybranych przez Ciebie opowieści postara się znaleźć wyłaniające się główne motywy. Twój partner może wnieść perspektywę która będzie prawie niemożliwa dla Ciebie do zobaczenia.

Działania zgodne z misją są tym co daje nam najwięcej energii i sprawia że czujemy się spełnieni. Postaraj się być otwarty na samego siebie i wystarczająco wrażliwy by ją odnaleźć. może być zdefiniowana np. jako: wspieranie innych w rozwoju, tak aby każdy mógł odkryć swój specyficzny potencjał i wykorzystywał go dla dobra wspólnego.
Może zainteresuje Cię:
Simon Sinek

Przejdź dalej

Cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. W każdej chwili możesz wycofać swoją zgodę. Więcej
Akceptuję